خصوصی
۳

محمدرضا شجریان در برنامه‌ی مضراب

محمدرضا شجریان در برنامه‌ی مضراب

این برنامه امروز از شبکه‌ی من‌وتو پخش شده و توضیحاتش رو از سایت من‌وتو اینجا میذارم:

برنامه مضراب برنامه‌ای است در ۸ قسمت که در آن نگاهی می‌کنیم به موسیقی ایران و هنرمندان موسیقی سنتی که شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها و آوازها و هنرمندان موسیقی سنتی ایران که سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته.
در قسمت‌های مختلف این برنامه به اجراهای هنرمندان نامدار ایران در جشن‌های مختلف، از جمله جشنواره طوس به پاس بزرگداشت شاعر بزرگ ایران فردوسی، جشن هنر شیراز در سال‌های مختلف و اجراهای متفاوتی از هنرمندان در تلویزیون ملی ایران و… نگاهی خواهیم داشت.
با هم خواهیم دید چهره‌های ماندگار موسیقی سنتی ایران همچون، جاودانیادان محمدرضا لطفی، استاد علی اکبر شهنازی، استاد حسن کسایی، ناصر فرهنگ‌فر، جلال ذوالفنون، پرویز مشکاتیان، بیگچه خانی٬ جلیل شهناز و محمود فرنام و هنرمندان دیگر مانند زیدالله طلوعی، پشنگ کامکار و بیژن کامکار٬ درویش رضا منظمی و هادی منتظری. کمانچه عبدالنقی افشارنیا اسماعیل صدقی آسا و داوود گنجه‌ای، عبدالمجید کیانی، حسین علیزاده، داریوش طلایی و رضا شفیعیان و… با صدای محمد رضا شجریان، شهرام ناظری، سیمین غانم، پریسا و عبدالوهاب شهیدی.

شجریان

کنسرت جشن هنر شیراز سال ۱۳۴۹ آواز استاد محمدرضا شجریان در دستگاه سه‌گاه با غزلی از حافظ و تار زنده یاد استاد لطف الله مجد؛ سه تار: نصرت ابراهیمی و کمانچه زنده‌یاد اصغر بهاری نی: حسن ناهید سنتور: عباس زندی و  تمبک: استاد رضا صیرفی فر را می‌بینیم. اجرای دستگاه سه‌گاه در جشن هنر شیراز سال ۱۳۵۰ در حافظیه را خواهیم دید. هنرمندان نامدار استاد محمدرضا شجریان در کنار جاودانیاد استاد علی اصغربهاری، کمانچه و تار جاودانیاد استاد غلامحسن بیگچه خانی را در کنار استاد حسن ناهید، نی و جمشید شمیرانی تنبک را می‌بینیم. در انتها بخشی از جشن هنر سال ۵۴ اجرای کنسرت تصنیف پرتو حسن را با هم میبینیم

 

 

کمکی‌

 

 

قسمت مربوط به بانو پریسا رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به شهرام ناظری رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به شجریان و لطفی رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به تک‌نوازی‌ها رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به شهناز و شهیدی رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به شناخت موسیقی رو از اینجا دریافت کنید.

قسمت مربوط به تاج، شهناز و کسایی رو از اینجا دریافت کنید.

 

منبع

This Post Has Been Viewed 1,969 Times

3 دیدگاه در “محمدرضا شجریان در برنامه‌ی مضراب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

کانال تـلـگرام خصـوصـی