محمد معتمدی و گروه سیلک در بابل مد – پخش شده از من و تو

محمد معتمدی و گروه سیلک

محمد معتمدی و گروه سیلک در بابل مد – پخش شده از من و تو

hashiye
دانلود کل برنامه

قسمت بندی شده:

قسمت ۱

قسمت ۲

قسمت ۳

نرم افزار hjsplit

 آموزش دانلود

hashiye

محمد معتمدی، خواننده موسیقی اصیل ایرانی درباره اجرای خود در مراسم اهدای جایزه فرانس موزیک که قرارست در نخستین روزهای فروردین سالجاری در فرانسه برگزار شود. به خبرنگار مهر گفت: ما شب عید به اتفاق سینا جهان‌آبادی، پاشا هنجنی، آزاد میرزاپور و بهنام سامانی به فرانسه می‌رویم. تا در مراسم اهدای جایزه در مرکز فرهنگی “بابل مد” حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: “بابل مد” در واقع رقیب “ومکس” (womex) به شمار می‌رود؛ چراکه در آنجا هم یک اکسپو موسیقی وجود دارد و در واقع محل گردهمایی ناشران، تهیه‌کنندگان، کنسرت‌گذاران و اهالی موسیقی است.

معتمدی درباره برنامه‌های مراسم اهدای جایزه سال رادیو فرانسه، افزود: روز اول فروردین مراسم اهدای جایزه است. و روز دوم فروردین ما در آنجا با همراهی گروه سیلک کنسرتی برگزار می کنیم.

خواننده آلبوم ” گاهی سه گاهی” درباره قطعات اجرای پیش‌رویش اظهار کرد: چون از ایران به سایر کشور ها و به‌ویژه اروپا برای برگزاری کنسرت سفر می‌کنیم. نام “سیلک ” را برای گروه انتخاب کرده ایم. تا بدین شکل قدمت، تاریخ و تمدن کشورمان را نیز به سایر جوامع معرفی کنیم.

وی با بیان این که از ابتدای سیلک تا به امروز برای ساخت و تنظیم قطعات، سینا جهان‌آبادی همراه وی بوده است. افزود: رپرتوآر اجرای فرانسه ما با شعرهای خیام نیشابوری است. و در واقع می‌توانم بگویم که کنسرت ما کنسرت خیام‌خوانی است. قطعات انتخابی، قطعات انتخابی ضمن اجرا در فرانسه و سایر کشورهای خارجی، ضبط هم می‌شوند. تا توسط یک ناشر خارجی در خارج از ایران منتشر شود.

معتمدی در پایان، شور و متعلقات آن هم چون دشتی و ابوعطا و همچنین چهارگاه و شوشتری را مایه‌هایی خواند. که کنسرت خیام‌خوانی در آن فضاها اجرا می‌شود.

جایزه موسیقی سال رادیو فرانسه با عنوان “فرانس موزیک” از سال ۲۰۰۶ تا کنون هر سال به یک نوازنده یا خواننده برگزیده از سراسر جهان اهدا می شود.

محمد معتمدی در بابل مد - پخش شده از من و تو
(این پست کلا ۱۸۴ بار دیده شده که ۱ بار آن برای امروز بوده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.