به یاد اشکان سیگارچی – اردوان کامکار

به یاد اشکان سیگارچی - اردوان کامکار

به یاد اشکان سیگارچیاردوان کامکار

اشکان سیگارچی در سال ۱۳۵۸ در شهر رشت و در یک خانواده فرهنگی متولد شد. وی از یازده سالگی ساز سنتور را برای فراگیری موسیقی انتخاب کرد. اندکی پس از آن توانست در مسابقات آموزشگاهی علیرغم سن کم موفق شود. سیگارچی پس از آن با ممارست فراوان، آموزش تئوری و عملی این ساز را دنبال کرد. تا اینکه در سال ۷۸ به عنوان اولین هنرمند گیلانی توانست با رتبه ای قابل توجه در کنکور رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران موفق شود، اما این موجب نشد تا وی کسب تجربه از بزرگان را فراموش کند.

اشکان سیگارچی مدت زیادی نزد اساتیدی همچون شفیعیان، مجید کیانی، اردوان کامکار و سعید ثابت تجربه آموخت.وی در طول فعالیت هنری خود بیش از یکصد کنسرت موسیقی سنتی ایران زمین در سراسر کشور برگزار کرد. از عمده ترین افتخارات سیگارچی می توان به موفقیت های پیاپی وی در جشنواره های بزرگداشت استاد پایور اشاره کرد که این توفیقات علیرغم حضور برجسته ترین سنتور نوازان کشور بود.

اشکان سیگارچی پس از سکوت ۲۷ ساله در دانشگاه تهران، اولین گروه موسیقی سنتی ایران را در دانشکده هنرهای زیبا با همراهی همکلاسی هایش با نام هوربانگ تاسیس کرد که در نوع خود کاری بزرگ بود، چرا که آخرین گروه های تاسیس شده در این دانشگاه (عارف و شیدا) توسط دانشجویان قبل و اساتید امروز، محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان در حدود سی سال قبل تشکیل شده بود.وی ۲۲بهمن سال ۱۳۸۴ در راه گیلان تصادف کرد و به دلیل ضربه مغزی از این دنیا رفت.

آنچه خواهید دید قطعه‌ای است که اردوان کامکار پس ازشنیدن خبر درگذشت شاگرد توانایش در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به یاد او نواخته است.

با این توضیحات که کیفیت فیلم خیلی پایین است.

دانلود با لینک مستقیمدانلود از آپلودبوی

پخش آنلاین سنتورنوازی اردوان کامکار به یاد اشکان سیگارچی:

آموزش دانلود

منبع

(این پست کلا ۵۶۳ بار دیده شده که ۱ بار آن برای امروز بوده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *