مصاحبه‌ی خصوصی با محمدرضا شجریان در باغ هشتگرد – ۶ خرداد ۱۳۸۲

مصاحبه‌ی خصوصی با محمدرضا شجریان در باغ هشتگرد – ۶ خرداد ۱۳۸۲

محمدرضا شجریان در سفر به یکی از روستاهای جنوب این شهرستان به نام حاجی آباد (حاجی شاه) تصمیم گرفت که همنشینی با گل‌ها و درختان را در این دشت سبز و تاریخی تجربه کند. باغی باصفا در ساوجبلاغ خرید. و تا همین اواخر که حالش خوب بود، بیشتر اوقاتش را در این باغ می‌گذراند.

حاجی آباد مشهور به حاجی شاه از روستاهای دهستان سعیدآباد از توابع بخش مرکزی ساوجبلاغ در استان البرز است. دو تپه باستانی کوچک و بزرگ آن میزبان بقایای معماری و سفالینه‌های متعلق به قرون پایانی. پیش از ظهور اسلام و پس از آن تا سده‌های ۹ و ۱۰ هجری قمری است.

شجریان پس از گذشت یکسال از سکونت در دشت ساوجبلاغ. در ۸ مهر ۱۳۷۸ به طور غیر منتظره، پیشنهاد سید علی حسینی فرماندار وقت برای برگزاری کنسرت موسیقی به نفع دانش آموزان مستمند ساوجبلاغی را پذیرفت.

منصور زارع که مدیر اجرایی کنسرت را عهده دار بود. در این باره می گوید: «استاد شجریان دانش آموزانی را دیده بود در روستای حاجی آباد و اطراف باغش که با دمپایی پاره و کیف‌هایی مثل گونی به مدرسه می رفتند. خودش پیشنهاد داد درآمد کنسرتم برای دانش آموزان بی بضاعت باشد…».

در این کنسرت که پنج شب متوالی در شهر هشتگرد و با استقبال کم نظیر علاقه مندان برگزار شد، محمدرضا شجریان برای نخستین بار با فرزندش همایون شجریان خواند. البته در سال ۱۳۷۹ این کنسرت در کاستی به نام «آهنگ ‌وفا» منتشر شد. شجریان در شب آخر، در گفت و گویی کوتاه با یک خبرنگار محلی گفت: «برگزاری این کنسرت از خاطرات به یاد ماندنی من است.»

در زیر مصاحبه‌ی خصوصی با محمدرضا شجریان در باغ هشتگرد را می‌بینید. این گفت‌وگو ۴ سال بعد از این کنسرت در باغ هشتگرد انجام شده است.

hashiye

۴۸۰p – 215MB : دانلود با لینک مستقیمدانلود از آپلودبوی

فایل صوتی

پخش آنلاین مصاحبه‌ی خصوصی با محمدرضا شجریان:

دریافت از کانال تلگرام

 آموزش دانلود

hashiye

(این پست کلا ۱,۶۴۹ بار دیده شده که ۱ بار آن برای امروز بوده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *