کیهان کلهر و سهراب پورناظری – قطعات تصویری در فستیوال موسیقی موراگلند

کیهان کلهر و سهراب پورناظری - قطعات تصویری در فستیوال موسیقی موراگلند

کیهان کلهر و سهراب پورناظری در فستیوال موسیقی شرقی

hashiye

Sohrab Pournazeri & Hussein Zahawy

Kayhan Kalhor & Reza Samani live at Morgenland Festival Osnabrück 2012

Hawniyaz – Delalê (Aynur, Kayhan Kalhor, Salman Gambarov, Cemil Qocgiri)

HAWNIYAZ – Aynur, Kayhan Kalhor, Cemil Qocgiri, Salman Gambarov

پخش آنلاین اجرای کیهان کلهر و سهراب پورناظری در فستیوال موسیقی شرقی :


هفتمین دوره از فستیوال بین المللی موسیقی شرقی –Das Morgenland Festival Osnabrück – از تاریخ ۲۴ اوت تا ۱ سپتامبر ۲۰۱۲ در شهر اوسنابروک آلمان برگزار می‌شود.
جشنواره موسیقی شرقی که از سال ۲۰۰۵ تا کنون در شهر اوسنابروک آلمان برپا می گردد در مدتی کوتاه به اعتبار و جایگاه ویژه‌ای در سطح بین المللی دست یافته است. فستیوال امسال به موسیقی کردی اختصاص دارد و هنرمندان کردتبار کشورهای ایران، عراق، سوریه و ترکیه مهمان این دوره هستند.
مراسم افتتاحیه این دوره از فستیوال در جمعه شب سوم شهریور ماه خواهد بود. در نخستین بخش کنسرت که آغازگر جشنواره‌ی امسال است، کیهان کلهر، کمانچه‌نواز برجسته‌ی ایرانی به تکنوازی این ساز می‌پردازد. در قسمت دوم این برنامه، طبق سنت چندین ساله، ارکستر مجلسی این فستیوال به روی صحنه می‌رود.
در این ارکستر هنرمندان کشورهایی مختلف از جمله ایران، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، نوازندگان کردتبار و همچنین نوازندگان آلمانی حضور دارند.
در کنسرت افتتاحیه این دوره «اینور دوغان»، خواننده سرشناس کرد ارکستر مجلسی این فستیوال را همراهی خواهد کرد.  افزون بر کنسرت‌های گوناگونی که در ایام فستیوال اوسنابروگ برگزار می‌شود، دو فیلم سینمایی نیز به نمایش درخواهد آمد. فیلم «نیمه ماه» ساخته بهمن قبادی، کارگردان کردتبار ایرانی به موضوع محوری این جشنواره اختصاص دارد.
دومین فیلم این فسیتوال مستندی است به نام «گذران» ساخته فرانک شفر، هنرمند و کارگردان هلندی تبار که در آن فعالیت‌های نادر مشایخی، رهبر پیشین ارکستر سمفونیک تهران و همچنین همکاری‌های فرهنگی میان آلمان و ایران و نوازندگان دو کشور به تصویر کشیده می‌شود.
سهراب پورناظری، کمانچه‌نواز کردتبار ایرانی، حسین زهاوی نوازنده ساز دف و محمد رضا مرتضوی نوازنده سازهای دف و تنبک از دیگر هنرمندان ایرانی شرکت کننده در این دوره از  فستیوال موسیقی شرقی اوسنابروگ می باشند.
(این پست کلا ۴۰۱ بار دیده شده که ۱ بار آن برای امروز بوده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *