درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

hashiye

آپلودبویکمکی

پخش آنلاین کلاس علی‌اصغر بهاری (۸) :

 آموزش دانلود

hashiye

کلاس (۱)کلاس (۲)کلاس (۳)کلاس (۴)کلاس (۵)کلاس (۶)

 کلاس (۷)کلاس (۹)کلاس (۱۰)کلاس (۱۱)کلاس (۱۲)کلاس (۱۳)

این مجموعه، درس‌های کمانچه استاد علی‌اصغر بهاری در بین سال‌های ۱۳۷۰ الی ۱۳۷۴ است. که توسط شاگردان استاد، بر روی نوارهای کاست ضبط شده و سپس به فایل‌های صوتی تبدیل شده‌اند.

این مجموعه شامل ۲۶ فایل صوتی و هر کدام حدود ۲۵ دقیقه است. که شامل روایت گوشه‌ها، قطعات، تصانیف، پیش‌درآمدها، ضربی‌ها، رنگ‌ها، جواب آواز و سایر نمونه‌ها و بداهه نوازی‌های استاد است که در سن ۸۶ الی ۹۰ سالگی اجرا شده است.

چنانکه پس از شنیدن ملاحظه می‌فرمایید، تمامی قطعات با شیوه کمانچه‌نوازی قدیم و صحیح اجرا شده استو و تلاش و تعهد استاد نسبت به اصالت اجرای کمانچه‌نوازی و حفظ ارزش‌های گذشتگان و روایت آن به نسل های بعدی، کاملا نمایان است. همچنین حافظه قوی استاد و حوصله و سخت‌کوشی ایشان در انتقال محفوظات خود به شاگردان، آن هم در سن ۹۰ سالگی، بسیار قابل تحسین است.

نحوه رفتار استاد با شاگردان نیز، نشانگر مهربانی این مرد نازنین است که در آموزش و تعلیم به شاگردان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌ورزد. و با مهربانی و سخاوت و کشاده دستی، درخواست‌های متنوع شاگردان را با کمال میل می‌پذیرد. و سوالاتشان را به خوبی و با حوصله پاسخ میگوید.

ایشان به واسطه داشتن حافظه قدرتمند و محفوضات فراوان، نقش مهمی در روایت مجموعه‌های فراموش شده و مهجور مانده موسیقی اصیل ایرانی دارد. چنانکه بسیاری از تصانیف و نغمه‌هایی که امروزه موجود است، مدیون حافظه اوست.

این مجموعه بسیار با  ارزش با، کمانچه و صدای نازنین استاد به جهت استفاده دوستان، علاقه‌مندان، هنرجویان، دانشجویان و محققان موسیقی اصیل ایران، به تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، نوزدهمین سالگرد پرواز اسطور کمانچه‌نوازی ایران، تهیه شده است.و به صورت رایگان در اختیار قرار می‌گیرد و هیچ‌گونه انتفاع مادی مطلقا در آن وجود ندارد. ازدارندگان آن تقاضا می‌شود بدون انتفاع مادی در اختیار دیگران قرار دهند.

همیچنین سپاس فراوان از شاگردان استاد که همت گمارده که این آثار را ضبط نموده‌اند. در نوار اول و دوم آقای علی‌اکبر شکارچی حضور دارد. در کلیه قسمت‌ها آقای محمداسماعیل قنبری آواز خوانده است. و خانم منصوره پورمقدم آقایان منصور فرهمند، مجتبی تجزیه‌چی و افشین سپهوند نیز به فراگیری کمانچه مشغولند.

تهیه شده توسط: فرامرز ملکی

درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

kelase bahari info (4)

kelase bahari info (5)

kelase bahari info (7)

(این پست کلا ۲۰۴ بار دیده شده که ۱ بار آن برای امروز بوده)

8 thoughts on “درس‌های کمانچه – کلاس علی‌اصغر بهاری (۸)

 1. سلام و درود.
  من فرامرز ملکی (تهیه کندده این اثر) هستم و بدلیل نداشتن آدرس فیس بوک، ناچارا از آدرس فیس بوک شخص دیگری برای نوشتن این پیغام استفاده کرده ام. با تشکر از شما دوست عزیز که زحمت کشیده و قسمتی از این اثر را در دسترس علاقه مندان قرار داده اید. همانطور که شما میدانید من این اثر را بدون هیچ انتفاع مادی و فقط و فقط بدلیل اشاعه شیوه کمانچه نوازی این استاد نازنین، اقدام به تهیه آن کردم و در تیراژ نسبتا زیاد با هزینه خود تهیه و بصورت کاملا رایگان به دوستان تقدیم نمودم. این کمترین دین و وظیفه ای است که انجام دادم و از همگی دوستان نیز تقاضا دارم که آن را در اختیار دیگران قرار دهند. ضمن تشکر فراوان از شما که این درخواست را انجام داده و به اشتراک گذاشته اید، خواهشمندم که توضیح “فروش این آثار کمال بیشرفیست” را بدلیل استفاده از کلمه توهین آمیز “بیشرفیست”، از روی صفحه بردارید. زیرا این کلمه بار منفی دارد و این دیالوگ خوبی نیست. من هیچ انسانی را بیشرف خطاب نمیکنم. با سپاس از شما و پوزش از بیان انتقاد.
  فرامرز ملکی

 2. درود وقتتون بخیر
  لینک‌های این مجموعه خراب هستند، امکانش هست تصحیح‌شون کنید یا فایل‌ها رو داخل کانال تلگرامی بارگذاری کنید؟
  با احترام

   1. سپاسگزارم، بخش ۱ هنوز لینک‌هاش مشکل داره. داخل کانال تلگرام هم فقط بخش ۱۱، ۱۲ و ۱۳ رو تونستم فایلش رو پیدا کنم
    با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *