ردیف آوازی عباس کاظمی

ردیف آوازی عباس کاظمی

ردیف آوازی عباس کاظمی

عباس کاظمی ( ۱۳۸۱- ۱۳۱۰) در آواز شاگرد میرزا علی قاری و در نی شاگرد مهدی نوایی و حسین یاوری بودند. ردیف‌هایی متفاوت از ردیف‌های رایج آوازی از ایشان برجا مانده‌است. این ردیف‌ها در دورانی که ایشان از ضعف سکته‌ی مغزی رنج می‌برده‌اند، اجرا و ضبط شده‌اند.

hashiye

 ۱۲۸kbps – ۴۶۳MB  :   آپلودبوی

پخش آنلاین ردیف آوازی عباس کاظمی:

دریافت از کانال تلگرام

 آموزش دانلود

hashiye

در سال ۷۲ وقتی آقای شجریان همراه با گروه خود برای اجرای کنسرت به اصفهان می آید ، در یک شب قبل از برگزاری کنسرت در هتل کوثر اصفهان ، مشکلی برای اعضای گروه آقای شجریان به وجود می آید که ممکن بود منجر به لغو کنسرت شود.

پس از مشکل به وجود آمده در گروه و احتمال لغو کنسرت ، آقای شجریان به فکر چاره می افتد. از آنجایی که خبرهای مربوط به هنرمندان، اول به گوش خودشان می رسد. در روز برگزاری کنسرت آقای نعمت اللهی ، شاگرد استاد عباس کاظمی در نی ، نزد آقای شجریان رفته. و به ایشان اطمینان خاطر می دهد که برنامه به هم نخورد و خود قادر است به تنهایی و با یک نی ، برنامه را همراه با ایشون اجرا کرده و به پایان برساند. پس از اجرای بسیار قوی آقای نعمت اللهی و پایان کنسرت ، آقای شجریان از ایشون درباره نام استادشون سوال می کنند. و آقای نعمت اللهی ، نام و خانه استاد عباس کاظمی را به آقای شجریان معرفی می کنند.

بدین ترتیب آقای شجریان به خانه درویشی استاد عباس کاظمی در کوچه پس کوچه های قدیمی و خاک خورده اصفهان می رود. و در آنجا … پس از شنیدن صدای استاد و پس از تقریبا یک ساعت مرکب خوانی استاد عباس کاظمی و پی بردن به دانش والای استاد کاظمی و شیوایی و رسایی صدای ایشون ، متاثر می شوند. و می گریند و می گویند ( نقل قول از خود آقای شجریان ). : ” کار شما حاصل زحمت و دسترنج ۵۰ سال کار مداوم در آواز و موسیقی است که از عهده من خارج است. به راستی که حق مطلب را ادا کردید و کاش من شما را خیلی زودتر از این ها می دیدم .

بعد از این دیدار آقای شجریان نوار دستگاه شور را از استاد دریافت کرد. و خود استاد کاظمی نوار را در اختیار ایشان قرار داد .( که البته در یک ملاقات دوباره بعد از این جریان ، آقای شجریان نزد استاد آمده و نوار دیگری دریافت کردند. ) که تفاوت و زیبایی این آثار متعلق به دستگاه شور در کارهای آقای شجریان دیده می شود .

منبع

(Visited 2,771 times, 1 visits today)

2 thoughts on “ردیف آوازی عباس کاظمی

    1. خیلی کار بیجایی کردید آقا
      شما اجازه ی چنین کاری را نداشتید .شجریان شیاد هم همینطور…خانواده محترم استاد از این موضوعات و خیانت های شماها بسیار رنج بردند و ناراحت شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.