گل‌های رنگارنگ – مجموعه آثار رادیو گل‌ها

گل‌های رنگارنگ – مجموعه آثار رادیو گل‌ها

گل‌های رنگارنگ مجموعه‌ای است از برنامه‌ی رادیو گل‌ها که به ابتکار داوود پیرنیا شروع به فعالیت کرد. حدود ۴۸۲ شماره در این برنامه ضبط و پخش شد(چون از شماره ۱۰۰ شروع میشود و آخرین برنامه شماره ۵۸۱ است). البته چندین شماره نسخه‌های ب و ث داشتند که آنها را هم قرار دادیم. ۸ اجرا هم گل‌های رنگارنگ مخصوص هستند که آنها را در ابتدا قرار دادیم.

شماره‌بندی این مجموعه از شماره ۱۰۰ شروع می‌شود و متاسفانه از این مجموعه شماره‌های ۱۱۰، ۱۱۱، ۱۱۲، ۱۱۳، ۱۱۵، ۱۱۶، ۱۱۹، ۱۲۰، ۱۲۱، ۱۲۲، ۱۲۳، ۱۲۷، ۱۲۸، ۱۲۹، ۱۳۱، ۱۳۲، ۱۳۳، ۱۳۷، ۱۳۸، ۱۳۹، ۱۴۳، ۱۴۵، ۱۴۶، ۱۴۸، ۱۵۱، ۱۵۳، ۱۵۴، ۱۵۶، ۱۵۷، ۱۵۹، ۱۶۱، ۱۶۳، ۱۶۴، ۱۶۶، ۱۶۷،۱۶۹، ۱۷۹، ۱۸۳، ۱۸۴، ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۹، ۱۹۱، ۱۹۲، ۱۹۴، ۱۹۸، ۱۹۹، ۲۰۲، ۲۰۷، ۲۰۸، ۲۲۳، ۲۵۳، ۲۶۸، ۲۷۲، ۲۷۳، ۲۷۴، ۲۷۹، ۲۸۴، ۲۸۹، ۲۹۲، ۲۹۴، ۲۹۵، ۳۰۱، ۳۰۶، ۳۰۷، ۳۱۳، ۳۱۵، ۳۱۷، ۳۲۰، ۳۲۴، ۳۳۱، ۳۳۲، ۳۳۵، ۳۳۶، ۳۴۰، ۳۴۱، ۳۴۳، ۳۴۴، ۳۴۷، ۳۴۹، ۳۵۲، ۳۵۳، ۳۵۶، ۳۵۷، ۳۶۰، ۳۶۱، ۳۶۲، ۳۶۴، ۳۶۵، ۳۶۶، ۳۶۷، ۳۶۸، ۳۶۹، ۳۷۲، ۳۷۴، ۳۷۶، ۳۷۷، ۳۸۲، ۳۸۶، ۳۸۹، ۳۹۰، ۳۹۱، ۳۹۳، ۳۹۴، ۳۹۶، ۳۹۹، ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۴، ۴۰۵، ۴۰۹، ۴۱۰، ۴۱۱، ۴۱۲ و ۴۱۴ در دسترس نیست.

 

ما در سایت دو پروژه‌ی مجزا به نام‌های گل‌های شجریان و گل‌های ایرج را در دستور کار داریم. تفاوت این دو پروژه با مجموعه‌ی این پست در پالایش آثاری است که در دو پروژه‌ی بالا ارائه می‌دهیم. البته سعی کردیم بهترین کیفیت موجود از آثار را در اینجا قرار دهیم.

گل‌ها یک برنامه موسیقی ایرانی بود که به مدت ۲۳ سال از ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ از رادیو ملی ایران پخش می‌شد. این مجموعه جمعاً شامل ۸۵۰ ساعت مقدمه و شعرخوانی به همراه آواز بود. که در این میان تک‌نوازی‌هایی نیز گنجانده شده بود.

«گل‌ها» به سبب تحولی که در موسیقی ایرانی ایجاد کرد، و تأثیر عظیمی که بر نگرش ایرانیان نسبت به موسیقی بر جا نهاد. یکی از بهترین و اصیل‌ترین و ایرانی‌ترین برنامه‌های تاریخ رادیو شمرده می‌شود.

برنامه گل‌ها در آغاز با نام گل‌های جاویدان به ابتکار داوود پیرنیا در رادیو تهران آغاز شد. برنامه‌های دیگری نیز به نام‌های گل‌های رنگارنگ، یک شاخه گل، برگ سبز و گل‌های صحرایی بعد از ۱۳۳۶ به این مجموعه افزوده شد.

در طول یازده‌سال ریاست و نظارت پیرنیا بر تولید مجموعهٔ گل‌ها ۵ دسته برنامه در این مجموعه تهیه شد.

گل‌های جاویدان (۱۵۷ شماره)

گل‌های رنگارنگ (۴۸۲ شماره)

برگ سبز (۳۱۲ شماره)

یک شاخه گل(۴۶۵ شماره)

گل‌های صحرایی (۶۲ شماره)

هر یک از این مجموعه‌ها شامل آثار برگزیدهٔ شاعران کهن و معاصر زبان پارسی، و دکلمهٔ شعر در آن‌ها با موسیقی و اجرای آهنگ و تفسیر جامع و کامل استادانِ فن همراه بود و دکلمه کنندگانِ بنام و وارد به فن دکلمهٔ اشعار در آن حضور داشتند. همچنین موسیقی کهن و بومی ایرانی نیز در این مجموعه‌ها به چشم می‌خورد.

پس از کناره‌گیری پیرنیا از فعالیت در رادیو در سال ۱۳۴۶ و چند سال بی‌ثباتی، در سال ۱۳۵۱ برنامه دیگری با نام گل‌های تازه با مدیریت هوشنگ ابتهاج و روشی شبیه به دوره پیرنیا پخش شد. در سال ۱۳۵۴ برنامه‌ی گلچین هفته با هدف پرداختن به آثار تازه‌ی تولید رادیو و گفتگو با هنرمندان و شاعران زیر نظر ابتهاج از رادیو پخش شد.

hashiye

۴۵۵ اجرا – ۱۵.۶GB  : در ۵ پارت : پارت یک – پارت دو – پارت سهپارت چهارپارت پنج

فایل آپلودبوی حاوی ۳ درصد ریکاوری است. با نسخه جدید winrar اکسترکت کنید

دانلود از آرشیو – دانلود تک تک اجراها از سایت آرشیو

برای دانلود تک تک به قسمت پایین سایت آرشیو بروید در سمت راست (DOWNLOAD OPTIONS) لینک دانلود تک تک اجراها وجود دارد. روی فلش در قسمت vbr mp3 بزنید و به راحتی هر اجرا را دانلود کنید.

پخش آنلاین گل‌های رنگارنگ :

دریافت از کانال تلگرام

 آموزش دانلود

hashiye

(این پست کلا ۶۹,۰۸۶ بار دیده شده که ۴۸ بار آن برای امروز بوده)

14 thoughts on “گل‌های رنگارنگ – مجموعه آثار رادیو گل‌ها

 1. سلام و ارادت
  از صمیم قلب دست بوس شما هستم من هیچ جا این مجموعه را با این کیفیت پیدا نکردم دوستتان دارم موفق و پیروز باشید

  هیچی برای گفتن ندارم زنده باشید و سلامت

 2. سلام و عرض ارادت. کار شما تحسین برانگیزه و یه ملت رو خوشحال می‌کنید. یه خواهش دارم: برای ایرانی های داخل وطن مثل من که گیر کردیم یه کاری کنید که بتونیم رایگان دانلود کنیم چون وقتی برای دانلود می‌زنیم پولیه و ما که سیستم کارت های بین المللی رو نداریم یا پلی بال. چه کنیم با این حسرت! افسوس که تاج بخت شاهی از سر ما بگرفتند. آنلاین هم بخواهیم بشنویم نمی‌تونیم چون یا فیلتر شکن می‌خواد و یا اینترنت اونقدر کند کردند که آنلاین نمیاره و قطع و وصل میشه….. ای وای بر مااااااا ….. ای وای بر این سرزمین کهن ….

 3. با سلام و عرض ارادت خدمت شما. لینک دانلود پارت ۲ مشکل دارد، تلاش زیادی کردم برای دانلود اما متأسفانه موفق نشدم. ممنون میشم اگر چنانچه مقدور باشد رفع ایراد بفرمایید. سپاسگزارم

 4. گلهای رنگارنگ ۱۰۱ اصل نیست. گلپا از برنامه ۱۸۰ به بعد همکاری داشته.
  برنامه تکنوازان از شماره ۱۰۱ تا ۸۴۸ با اعلام کامل ۷۰۳ برنامه نزد اینجانب موجود است. البته تعدادی را بازسازی کردم.

 5. با سپاس از شما برای گردآوری این مجموعه بسیار گرانبها
  برنامه شماره ۵۶۱ گلها که با صدای آسمانی و بی همتای زنده یاد هایده در ستایش شاهنشاه فقید تهیه شده است ضمن ایجاد احساسات ملی و میهن دوستانه، باری عظیم از افسوس و حسرت و اندوه برای شنوندگان امروز به همراه می آورد. به امید آزادی و آبادی دوباره ایران زمین با همت و غیرت ایرانیان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *